Jedz warzywa i owoce, to zwiększy Twoje moce!

Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” w minionym tygodniu realizowały tematykę dotyczącą zdrowego żywienia i dbania o zdrowie. W związku z tym, na początek zorganizowaliśmy przeprowadzenie eksperymentu, do którego potrzebne były nam cukierki Skittles, duży biały talerz oraz woda w temperaturze pokojowej. Wokół rantu talerza ułożyliśmy cukierki w kształcie okręgu, następnie wlaliśmy powoli na środek talerza wodę i obserwowaliśmy, co się dzieje. Najlepiej, aby naczynie stało w miejscu, wówczas powstaje tęcza. Niestety, nie otrzymaliśmy oczekiwanego efektu, ponieważ dzieciaki były tak podekscytowane doświadczeniem, że niejednokrotnie poruszyły talerz J Eksperyment posłużył nam do omówienia zalet zdrowej i minusów sztucznej żywności, przepełnionej cukrem i barwnikami, które rozpuszczają się po zjedzeniu w naszym organizmie. Ilość barwników w cukierkach zachwyciła dzieci, ale jednocześnie pokazała im, jak wiele sztucznych i niezdrowych składników zawierają słodycze.