„Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”

Dzieci z grupy „Słoneczka” brały udział w projekcie ph. „ Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”, którego organizatorem jest Fundacja „Dbam o mój z@sięg” .

Celem kampanii, w którą wraz z przedszkolakami zaangażowaliśmy się, jest zwrócenie uwagi  wszystkich polskich rodzin jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również- a może przede wszystkim- kultywowanie tradycji pisania bożonarodzeniowych kartek świątecznych.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, nasze „Słoneczka” otrzymały kartki, które dostarczył nam organizator akcji, na których narysowały świąteczne życzenia swoim bliskim. Zaangażowały się w to zadanie całym sercem.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE?
• Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
• To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych.
• Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
• Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
• Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
• To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
• To naprawdę łatwe i fajne.

Katarzyna Wołyniec; PM4