Wigilia w grupie „Pszczółek”

,, Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(…) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.’’ /K.Dzikowski/

Okres Świąt Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku kalendarzowym, czas oczekiwania, nadziei i radości, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. Wigilia, która odbyła się w naszej grupie 19 grudnia, rozpoczęła się przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez dzieci z grupy ,,Krasnoludki’’.

Przepiękny występ dzieci wprowadził nas w świąteczny nastrój. Pięknie wykonane kolędy, wspaniale przedstawiona jasełka i wzruszający taniec pozwoliły nam jeszcze bardziej przeżywać zbliżające się Boże Narodzenie.

Po przedstawieniu jasełkowym nasza grupa udała się do swojej sali by wspólnie podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia,  kolędować oraz spożyć słodki poczęstunek.

Ewelina Święćkowska PM4