„Krasnoludki” i „Słoneczka” z wizytą u Świętego Mikołaja

02 Grudnia 2019 r. dwie grupy z naszego przedszkola: „Krasnoludki” i „Słoneczka” udały się na wycieczkę autokarową do Przystani Świętego Mikołaj znajdującej się w Mazurskim Ośrodku GWAREK w Pięknej Górze.

Na miejscu przywitały nas elfy, po czym zaprowadziły wszystkich do przystani. Tam czekały na dzieci różne atrakcje:

– Gwiezdne igloo- tu dzieci obejrzały edukacyjny świąteczny film w sferycznym planetarium

– Warsztat Elfa Pracusia- tamwykonały renifera z materiałów plastycznych oraz lizaków

Świąteczna fabryka słodkości – miejsce, w którym dzieci poznały przepis, przygotowały masę, upiekły i ozdobiły pachnące świąteczne muffinki

Poczta Elfa Podróżnika- w tym miejscu przedszkolaki w dmuchanym urządzeniu łapały listy, pisały tez własne listy i wrzucały do olbrzymiej skrzynki

Treningowy tor reniferów- dzieci wcieliły się w rolę reniferów i stoczyły wyścig na torze przeszkód prowadząc „ręczne rowerki”

Elfi teatr- spektakl o tematyce świątecznej, odgrywany na żywo przez elfy

Komnata Świętego Mikołaja– dzieci spotkały się tutaj z Mikołajem, który wysłuchał wierszyków i piosenek oraz za pomocą  grzecznościomierza sprawdził, czy zasłużyły na prezent.

W międzyczasie czekała na nas cieplutka herbatka i pyszny obiadek.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał certyfikat.

Zmęczeni ale pełni wrażeń po wyjątkowych chwilach w przystani, wróciliśmy do Grajewa.  Ten dzień zapamiętamy na długo.

Joanna Burgraf; PM4