„Robimy pizzę”- Krasnoludki na warsztatach kulinarnych

Tego jeszcze u nas nie było! We wtorek 17. 09.2019r grupa „Krasnoludków” udała się do miejscowego lokalu „Da Grasso” by wziąć udział w warsztatach robienia pizzy!  Pizza to bez wątpienia jeden z największych przysmaków dzieci, dlatego przedszkolaki były zachwycone wiadomością, że będą robić pizzę! Po dotarciu na miejsce, „Krasnoludki” zamieniły się w małych kucharzy: najpierw umyły ręce, ubrały fartuszki i ruszyły do pracy. Dzieci własnoręcznie wałkowały ciasto, smarowały placek sosem i wybierały dodatki. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z zadaniem, robiąc swoją pierwszą profesjonalną pizzę. Po przygotowaniu przez dzieci, pizze powędrowały do pieca, a potem do brzuchów przedszkolaków. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Po konsumpcji pizzy, na przedszkolaki czekała  kolejna atrakcja , a mianowicie szaleństwa w  kąciku zabaw. Każde dziecko otrzymało „Dyplom Małego Kucharza”  a tym samym miano profesjonalnego mistrza wałka i pieca oraz młodszego szefa kuchni Da Grasso . To był bez wątpienia pysznie udany dzień!!! Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda praca kucharza, oraz miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Serdeczne podziękowania kierujemy do kucharzy i kelnerki lokalu Da Grasso za poświęcony dzieciom czas, ofiarowane produkty, za pysznego lizaka na drogę i bardzo miłą atmosferę.

J. Burgraf, PM4