Stokrotki w „Bajkowym Korowodzie”

W środę 15 maja 2019r. nasze Stokrotki wyruszyły na „Bajkowy Korowód” ulicami miasta Grajewo. Organizatorem tej imprezy, jak co roku, jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. I. Gałczyńskiego. Dzieci w bajkowych strojach, przygotowanych przez ich rodziców, przemaszerowały przy akompaniamencie Grajewskiej Orkiestry Dętej pod batutą druha Ryszarda Jasionowskiego. W szkole czekały na nas liczne atrakcje, min. malowanie twarzy, wyplatanie kolorowych warkoczyków, zwierzątka z balonów czy też pracownia małego artysty, w której nasze dzieci mogły zamienić się w malarzy.

Kulminacją spotkania było wyłonienie najpiękniej przebranego dziecka. Nagrodę, w naszej grupie, otrzymał Mateuszek Ołdakowski. Gratulujemy.

Celem imprezy była m.in. integracja dzieci z grajewskich szkół i przedszkoli, rozbudzanie zainteresowań literackich, upowszechnianie kultury czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie literatury jako źródła dobrej rozrywki. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Grajewo.

Ewelina Święćkowska; PM 4