VI spotkanie teatrem – „Dzikie gęsi”

W poniedziałek 29 kwietnia do przedszkola zawitali artyści z  Agencji Teatralnej ARENA z Białegostoku z przedstawieniem „Dzikie gęsi”.

Główną bohaterką baśni była dziewczynka o imieniu Zosia, która pod nieobecność rodziców, musiała zaopiekować się małym  braciszkiem  – Jankiem. Jej dziecinna ciekawość i chęć zabawy sprawiły, że bobasa porwały dzikie gęsi. Dzielna dziewczynka ruszyła w poszukiwanie brata, a gdy go odnajduje pomocną dłoń wyciągnęły do niej piec, jabłoń  i rzeka, dając schronienie przed złowrogimi ptakami. Przygoda rodzeństwa skończyła się szczęśliwie, a za okazaną dobroć i miłość do brata oraz prawdomówność, dziewczynka otrzymuje obiecaną nagrodę od mamy. Historia ta jest doskonałą alegorią rodziny, w której poświęcenie dla drugiego członka jest ważniejsze niż własne bezpieczeństwo. Poświęcenie i odwaga Zosi zasługują na pochwałę, ale z drugiej strony jej lekkomyślność i brak odpowiedzialności mogły doprowadzić do nieszczęścia. Każdą podjętą decyzję Zosia konsultowała z najmłodszą publicznością, zaś efekty muzyczne wprawiły dzieci w nastrój opowieści. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, żywo reagowały na perypetie bohaterów, a na koniec pożegnały aktorów gromkimi brawami.