,,Zośka, Piraci i wielka draka” w GCK

Dnia 19 marca dzieci z grupy Stokrotki wybrały się na przedstawienie teatralne pt. ,,Zośka, Piraci i wielka draka”. To klasyczna historia o piratach pokazana w nieklasyczny sposób. Zosia bardzo pragnie zostać piratką. Niestety nikt nie traktuje jej marzenia poważnie. Nawet jej brat razem ze swoimi kolegami wyśmiewa się z jej pomysłów. Chcąc udowodnić, że bycie piratem nie jest zarezerwowane tylko dla chłopców, Zosia wyrusza w piracką podróż. Jaka wyszła z tego draka – o tym dowiedziały się dzieci, towarzysząc Zosi w jej morskich przygodach i zmaganiach. Był to spektakl o sile marzeń i odwadze w ich realizacji. Pokazywał, że warto wierzyć w siebie i spełniać nawet najśmielsze marzenia – jeśli jest się odważnym i wytrwałym, wtedy wszystko jest możliwe. Chcieć znaczy móc i to naszym młodym widzom pokazała Zośka. Bohaterowie uczyli też otwartości i tolerancji a pointa przedstawienia ukazała, że „chłopięce” zabawy nie są zarezerwowane wyłącznie dla chłopców – dziewczyny też mogą bawić się samochodami i chodzić po drzewach. A co najważniejsze – mogą być prawdziwymi Piratkami!

Ewelina Święćkowska PM 4