„Śmieci mniej, ziemi lżej!!!”

Pod takim hasłem 23 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się akcja „Sprzątanie świata”. Świat przedszkolaków to najbliższe otoczenie i dlatego bardzo chętnie dzieci sprzątały plac przedszkolny i teren wokół przedszkola.

Zaopatrzone w gumowe rękawiczki oraz foliowe worki zbierały papierki i inne śmieci pozostawiane przez niedbałych przechodniów. Oczyszczały pobliskie trawniki i chodniki. Zebrane i posegregowane śmieci zostały wrzucone do specjalnych kontenerów. Wielkie sprzątanie poprzedził cykl zajęć o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, na których dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa zagrażają środowisku przyrodniczemu, gdy nie będziemy o nie dbać. Akcja ta jest jednym z zadań zapisanych do realizacji w nowej podstawie programowej wychowania przedszkolnego, dzięki niej dzieci już w przedszkolu uczą się, że śmieci powinny znajdować się w koszach i, że niektóre z nich mogą być przetwarzane i wykorzystane powtórnie.

Anna Filipkowska PM nr 4