„Dziękujemy Wam dziadkowie,
To bardzo Wam się chwali,
Żeście nam rodziców
Tak dobrze wychowali!
Bez was smutny byłby świat!
Żyj nam babciu,
żyj nam dziadku
co najmniej dwieście lat!”

Dnia 22 stycznia w grupie 6-latków po raz pierwszy w historii przedszkola obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Święto to jest doskonałą okazją do integrowania pokoleń na gruncie przedszkola.

Dzieci przygotowały się starannie do przyjęcia dostojnych i miłych gości, chcąc w ten sposób okazać im swoją miłość. Uroczystość rozpoczęły wiersze przeplatane piosenkami. Dziadkowie z dumą, a niejednokrotnie z łezką wzruszenia w oku podziwiali artystyczne wyczyny swoich pociech. Na pamiątkę radosnego spotkania wnuczęta wręczyły przygotowane upominki – laurki oraz własnoręcznie wykonane kalendarze, życząc dziadkom przynajmniej jaszcze 100 lat w zdrowiu i zadowoleniu. Dopełnieniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, oraz serdeczne rozmowy przy kawie i słodkim torcie. Trudno powiedzieć, kto bardziej przeżywał: dostojni goście, wnuczęta czy my nauczyciele. Mimo to mamy nadzieję, że Dzień Babci i Dziadka już na stałe wpisał się do naszego kalendarza uroczystości przedszkolnych.

Anna Filipkowska PM nr 4