Jasełka w grupie „Stokrotek”

Święta Bożego Narodzenia – są jak powszechnie wiadomo najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Nowy Rok napawa pewnym niepokojem a zarazem nadzieją na spełnienie oczekiwań, których nie udało się osiągnąć w latach poprzednich. W naszej placówce, jak co roku w związku z tymi pięknymi świętami przygotowywane są Jasełka.

Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Pastuszkowie z wielkim przejęciem ogłaszali Narodzenie Pana, Aniołowie śpiewali piękne kolędy, trzej Królowie przynosili dary, a Józef z Maryją i Dzieciątkiem gościli wszystkich przynoszących podarunki nie spuszczając przy tym wzroku z nowo narodzonego Jezuska.
Przedszkolaki do przedstawienia przygotowywały się kilka tygodni, mimo to trud opłacał się, ponieważ były one niezapomnianym przeżyciem zarówno dla młodych aktorów, jak i ich rodziców.

Anna Filipkowska PM nr 4