Jasełka w grupie „Krasnoludków”

Jasełka w grupie „Krasnoludki” odbyły się 18 grudnia o godzinie 15.00.

Przygotowania do tej uroczystości trwały wiele dni. Wspólnie z dziećmi wybraliśmy utwór do inscenizacji, rozdzieliliśmy role i zabraliśmy się do solidnej pracy. Dzieci szybko nauczyły się swoich kwestii i rozpoczęliśmy próby przedstawienia. Uczyliśmy się też piosenek o tematyce świątecznej i pięknych polskich kolęd. Następnie przyszła kolej na dekorację sali. Staraliśmy się przystroić ją najpiękniej, jak potrafiliśmy. Ustawiliśmy dużą choinkę zakupioną przez panią dyrektor. Dzieci przyniosły piękne ozdoby choinkowe z domów, a w przedszkolu wykonaliśmy najróżniejsze cudaki. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień. Przybyli zaproszeni goście, odświętnie ubrani rodzice. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Przy zapalonych świecach i kolorowej choince dzieci przedstawiły jasełka „Srebrna gwiazda”. Potem były życzenia i dzielenie się opłatkiem. Rodzice nie kryli wzruszenia, podziękowali za wystawione jasełka.

Jadwiga Zalewska PM nr 4.