„Stokrotki” w Izbie Pamięci Ziemi Grajewskiej

Dnia 16 listopada 6-latki z naszego przedszkola wybrały się do nowo otwartej Izby Pamięci Ziemi Grajewskiej znajdującej się przy ulicy Ełckiej.

Po sali wystawowej oprowadził nas sam dyrektor IPZG pan Tomasz Dudziński. On też bardzo ciekawie opowiedział nam historię 9 Pułku Strzelców Konnych, na cześć, którego została zorganizowana wystawa. Pokazywał dokumenty, militaria i przedmioty z nim związane. Przedszkolaki były zachwycone eksponatami – umundurowaniem, bronią oraz przedmiotami, którymi w czasie wojny posługiwali się żołnierze tj.: menaszka, widelec, łyżka umieszczonych w gablotach, bądź na stelażach ekspozycyjnych. Dowodem dużego zainteresowania dzieci tematyką odległych i tym samym mało zrozumiałych dla nich czasów były często zadawane pytania.
W trakcie wizyty w muzeum spotkaliśmy się z redaktorami z Telewizji Polskiej, którzy poprosili przedszkolaków o wywiad. Dzieci chętnie podzieliły się swoimi spostrzeżeniami i zdobytą wiedzą.

Anna Filipkowska PM nr 4