Biedronki z wizytą w Urzędzie Pocztowym

Dnia 22 października w poniedziałek grupa II „Biedronki” ,wraz z wychowawczyniami, odwiedziła główny Urząd Pocztowy w naszym mieście. Dzięki tej wycieczce przedszkolacy poznali wszystkie tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek.

Dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Dzieci dowiedziały się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład, wziąć kredyt lub kupić gazetę. Przy okazji wszystkie dzieci utrwaliły swoje adresy oraz nazwiska i imiona swoich rodziców. Bawiąc się w pocztę i listonosza bardziej poznały ten trudny zawód, który nie jest im już obcy. To trudny zawód. Pocztowcy pracują w nocy, a listonosze mają naprawdę długą drogę do przebycia, by listy dotarły do właściwej osoby. Na koniec wysłaliśmy kartkę do naszej Pani Dyrektor przedszkola.

Wycieczka okazała się bardzo interesująca i dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.

Joanna Burgraf PM nr 4