Pasowanie na przedszkolaka w grupie „Pszczółki”

9 kwietnia w grupie „Pszczółki” odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. To szczególne wydarzenie dla najmłodszych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Z okazji tej uroczystości maluchy przygotowały część artystyczną. Kiedy wszyscy goście wygodnie zasiedli przedszkolacy przedstawili piosenki oraz wiersze. Po części artystycznej przyszedł czas na złożenie przysięgi, tutaj dzieci przyrzekały być grzecznymi, nie płakać i w mig zjadać z talerzyka. Następnie Pani Dyrektor Regina Grabowska pasowała dużą kredką każdego malucha na „przedszkolaka”. Po pasowaniu dzieci otrzymały dyplomy oraz specjalnie przygotowane na tę uroczystość małe upominki. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, dzieci udowodniły, że są prawdziwymi przedszkolakami, a na twarzach rodziców można było zauważyć zadowolenie i dumę ze swoich małych pociech.

Justyna Smolińska PM nr 4