Teatrzyk „Planeta Samozdrowie i misja generała Osiłka”

19 marca 2014r. w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk „Planeta Samozdrowie i misja generała Osiłka” w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego „AKADA” z Suwałk. Bajka w wesoły sposób opowiadała o prawidłowych sposobach odżywiania się, zachęcała dzieci do zjadania śniadań bo to podstawowy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia, przekonywała przedszkolaków do aktywnego spędzania czasu wolnego i przestrzegała przed jego brakiem.

Główni bohaterowie przedstawienia pokazali dzieciom jakie skutki niesie ze sobą spożywanie dużej ilości słodyczy i zbyt długie siedzenie przed telewizorem. Aktywne włączenie przedszkolaków do spektaklu pozwoliło na sprawdzenie posiadanych wiadomości na temat sposobów dbania o własne zdrowie poprzez jedzenie warzyw, owoców, picie wody i uprawianie sportu. W trakcie przedstawienia dzieci miały możliwość pochwalenia się własną tężyzną fizyczną, spostrzegawczością i umiejętnościami edukacyjnymi.