Sześciolatki z wizytą w gabinecie stomatologicznym.

W ramach realizacji autorskiego programu z zakresu wychowania zdrowotnego „Zdrowe i wesołe przedszkolaki” dzieci z grupy „Słoneczka” 7 listopada odwiedziły gabinet stomatologiczny „Renident”.Celem tej wyprawy było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

Pani doktor oraz jej asystentka przyjęły przedszkolaków bardzo serdecznie. Zapoznały ich z wyposażeniem gabinetu. Pokazały działanie sprzętu medycznego do badania i leczenia zębów oraz na specjalnym modelu uczyły, jak prawidłowo należy dbać o higienę jamy ustnej.

Dzieci miały okazję sprawdzić, jak działa podnoszony fotel dentystyczny, mogły siąść na nim i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Pani stomatolog przeprowadziła również pogadankę na temat mycia zębów, zachęcała do regularnego dbania o nie. Wytłumaczyła też, potrzebę systematycznego kontrolowania stanu uzębienia w gabinecie stomatologicznym i przekonywała, że nie należy bać się takich wizyt.

Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały piękne kolorowanki.

Starszaki  wyszły z gabinetu z przekonaniem, że dentysta nie jest taki straszny, jak się o nim mówi.

Dziękujemy serdecznie Pani Renacie Dąbrowskiej za spotkanie.

Anna Filipkowska PM nr 4