Koncert „Dźwięki wiosny”

Muzyka uspokaja, pobudza, rozwesela, a więc manipuluje uczuciami. Mogły o tym przekonać się dzieci z grup: „Słoneczka”, „Krasnoludki” i „Stokrotki”, które 16 maja 2013 roku wybrały się na koncert do Miejskiego Domu Kultury w Grajewie. Organizatorem imprezy była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. J.S. Bacha w Grajewie.

Dla przedszkolaków było to niezwykłe przeżycie, miały możliwość obcować z żywą muzyką. Poznały wiele instrumentów  strunowych i dętych takich jak skrzypce, fortepian, saksofon, altówka, wiolonczela, gitara, flet, na których grali niewiele od nich starsi koledzy i koleżanki. Były też przerwy na rozmowy, wierszyki o instrumentach oraz zabawy ruchowe przy muzyce i konkursy. Czas upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie.

Anna Filipkowska PM nr 4