Spotkanie z pisarką

Spotkanie z pisarką.

Nasze przedszkole uczestniczy w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Z tej okazji w dniu 19 kwietnia grupa „Stokrotki” i „Słoneczka” gościła pisarkę – autorkę książek dla dzieci Panią Katarzynę Janowicz – Timofiejew.

Zaproszony gość jest autorem między innymi takich utworów jak: „Azorek”, „Albertynka”, „Bajka nie tylko dla blondynek”, „Opowieści gawrona”, „W autobusie”. Pisarka opowiadała dzieciom o bohaterach swoich bajek, o odkryciu w sobie potrzeby pisania dla dzieci i o tym, skąd czerpie pomysły. Zachęcała też dzieci do codziennego obcowania z książką.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci podziękowały autorce za przybycie, nagrodziły gromkimi brawami i wręczyły kwiaty. Biblioteczka przedszkolna wzbogaciła się o nowe książki Pani Katarzyny Janowicz – Timofiejew.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4