„Świąteczne pisanki” w „Krasnoludkach”

W środę 23.03.2016r. do naszego przedszkola zostali zaproszeni rodzice z grupy „Krasnoludki”, aby wspólnie celebrować czas, który został do Świąt Wielkiej Nocy. A, że święta to czas pisanek, kurek, kaczuszek i króliczków nie mogło zabraknąć przedstawienia Wielkanocnego pt. „Świąteczne pisanki”.

Był to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków, nic więc dziwnego, że tego dnia na buźkach naszych milusińskich widniał uśmiech. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz aktorskie. Przedszkolaki miały okazję opowiedzieć o przepięknych polskich zwyczajach i obrzędach związanych ze świętami wielkanocnymi. Dzieci na scenie dawały z siebie wszystko, co w połączeniu z ich talentem dało wspaniały rezultat. Rodzice z zapartym tchem obserwowali popisy swoich pociech i nagradzali gromkimi brawami. Po części artystycznej wszyscy rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a następnie każde dziecko wspólnie z rodzicami ozdabiało cekinami wielkanocną pisankę. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Rodziny pracowały w miłej i przyjaznej atmosferze przy dźwiękach świątecznych piosenek. Na koniec przedświątecznego spotkania Pani Dyrektor Regina Grabowska złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne, oraz obdarowała wszystkie dzieci słodkimi upominkami, które dostała od „Wielkanocnego zajączka”. Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony czas.

Joanna Narolewska PM nr 4