Jasełka w grupie „Stokrotek”

Jasełka w grupie "Stokrotek"

„Czy słyszycie, czy słyszycie

Na świat przyjdzie nowe życie…”

Tą pastorałką w dniu 22.12 rozpoczęła się uroczystość Jasełek w grupie „Stokrotki”. Jej głównym celem było wprowadzenie zgromadzonych gości w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na tle pięknej dekoracji dzieci przedstawiły historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w ubogiej stajence.

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa, śpiewane kolędy, wspólny opłatek i wzajemne życzenia pozwoliły wszystkim wczuć się w pełną ciepła i radości atmosferę zbliżających się Świąt.

Przedstawienie wywarło duże wrażenie na gościach. Widać było wzruszenie rodziców, którzy z dumą oglądali swoje pociechy w „jasełkowych” rolach. Dzieci doskonale zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4