Dzieciaki Mleczaki z wizytą w Mleczarni

01.10.2015 r. przedszkolaki z grupy „Stokrotki” w ramach programu „Dzieciaki Mleczaki” odwiedziły Spółdzielnię Mleczarską „Mlekpol” w Grajewie. Jest to największa i najnowocześniej zarządzana Spółdzielnia Mleczarska w Polsce, a także jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie.

Dzieci przed wejściem na halę produkcyjną otrzymały białe czepki i fartuszki. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca w mleczarni. Podziwiały kilometrowe taśmy produkcyjne, na których jechały mleczne wyroby. Przedszkolaki zobaczyły z bliska jak pakuje się i kroi żółty ser. Na koniec czekała na nie jeszcze słodka niespodzianka. Nikt nie spodziewał się ogromnej ilości jogurtów, żółtego sera, serków, smakowych mleczek, cukierków i ciasteczek. Jakby tego było mało, każde dziecko dostało też słodką paczuszkę do domu. Dziękujemy bardzo Panu Prezesowi Edmundowi Borawskiemu za możliwość zwiedzania zakładu, oraz rodzicom Panu Tadeuszowi Mroczkowskiemu i Panu Mariuszowi Maliszewskiemu za zorganizowanie wspaniałej wycieczki. Wrażenia z wycieczki dzieci odzwierciedliły na zajęciach w formie pracy plastycznej.

Joanna Narolewska PM nr 4