Bezpieczna droga do przedszkola

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego w dniu 16.09.2015 r. grupa „Stokrotki” i „Słoneczka” gościła policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Wspólnie z panią policjantką przećwiczyły przejście przez pasy. Dzieci wiedzą, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec, ani spacerować. Trzeba przejść przez nie zdecydowanym krokiem. Żaden z przedszkolaków nie miał problemu z określeniem, jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej, jak powinno się przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, przedszkolaki zaśpiewały pani policjantce piosenkę związaną z bezpieczeństwem na drodze.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4