„Złoty kurczak”

"Złoty kurczak"

W dniu 12 czerwca 2015r. w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Lalek „Fraszka” z Warszawy. Artyści zaprezentowali dzieciom z grup „Pszczółki”, „Biedronki” i „Słoneczka” przedstawienie pt.: ,,Złoty kurczak” opowiadające o wilku  i lisie, którzy postanowili ukraść z gospodarstwa złote jajko. Było to długofalowe przedsięwzięcie.  Z jajka bowiem  miała wykluć się  złota kokoszka, która w przyszłości byłaby źródłem stałego dochodu. Sprawa jednak skomplikowała się, ponieważ  zamiast małej kurki wykluł się – kogucik…

Bohaterowie tej opowieści uświadomili naszym najmłodszym jak ważna w życiu  jest  prawdziwa przyjaźń. Ukazane zostały chciwość  i nieuczciwość, które zawsze zostają ukarane. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody bohaterów i żywiołowo reagowały na zabawne dialogi i usłyszane melodie. Cały spektakl bardzo się wszystkim podobał, a na twarzach publiczności „malował” się uśmiech. Kolejny bezpośredni  kontakt  ze sztuką, pozwolił  przedszkolakom na ocenę postępowania  głównych bohaterów ze zwróceniem uwagi na pozytywne cechy charakteru.