Stokrotki na Światowym Dniu Misia w ZSM nr 1

Współpraca przedszkola ze szkoła ma na celu rozwijanie integracji społecznej dziecka. Polega na świadomym i wzajemnym angażowaniu obu środowisk w podejmowane działania. Dlatego 25 listopada w Dniu Światowego Pluszowego Misia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 zaprosiły grupę „Stokrotki”, by wspólnie uczcić to święto.

Uczniowie klasy II zaprezentowały przedszkolakom spektakl „Bajkowy galimatias”. Młodzi aktorzy w zabawny sposób odsłonili kulisy zamieszania w świecie bajek, a widzowie podziwiali zdolności komediowe swoich kolegów. Widowisko bardzo podobało się przedszkolakom i zapewniło im sporo czasu znakomitej zabawy. Po obejrzeniu przedstawienia chętne dzieci uczestniczyły w konkursach i rozwiązywały zagadki. Atrakcją spotkania były też tańce w rytm piosenek o misiach.

Za udział w zabawie i wspólne świętowanie przedszkolaki otrzymały biszkoptowe misie Lubisie.

„Stokrotki” kontynuowały zabawę po powrocie do przedszkola. Do końca pobytu nie rozstawały się ze swoimi pluszakami przyniesionymi z domu. Dzień Pluszowego Misia wywołał u dzieci dużo uśmiechu i radości.

Jadwiga Pieńczykowska; PM nr 4