„W ubogiej stajence…” – Jasełka w grupie „Biedronki”

W piątek, 16  grudnia o godzinie 13.30 w grupie Biedronki odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pod hasłem „W ubogiej stajence…”. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Po przedstawieniu odbyło się wspólne dzielenie się opłatkiem. Po uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów, długo jeszcze wspominając piękną uroczystość. Kolejny raz okazało się , że takie wspólne spotkania , emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia.

Ewelina Święćkowska, Joanna Narolewska; PM nr 4