„Mama, tata i ja” w GCK

W czwartek 20 kwietnia 2017r.  w GCK odbyły się eliminacje miejskie XXV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków: pt.: „Mama, tata i ja”.

Celem Festiwalu jest prezentacja i promocja twórczości artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, rozbudzanie u dzieci wrażliwości muzycznej i zamiłowania do śpiewu oraz kształcenie zdolności publicznego prezentowania swoich zainteresowań i wypracowanych umiejętności.

Jury oceniało następujące kryteria:

– dobór repertuaru – dostosowanie piosenki do wieku, możliwości i umiejętności wykonawcy;

– estetyka wykonania – precyzja intonacji i poprawność wykonania;

– muzykalność wykonania;

– ogólny wyraz artystyczny – naturalność wykonania i osobowość sceniczna uczestnika.

Miło jest nam poinformować, iż w wyżej wymienionym konkursie, spośród 5 przedstawicieli naszego przedszkola dwóch uczestników otrzymało wyróżnienia:
* Malwina K. (gr. Słoneczka)
* Julka Ś. (gr. Słoneczka)

Natomiast dwóch kolejnych zostało nagrodzonych tytułem laureata:
* Amelka J. (gr. Stokrotki)
* Zuzia M. (gr. Stokrotki)

Dziewczynki będą reprezentować nasze miasto w eliminacjach wojewódzkich w Białymstoku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia! 🙂

Ewelina Świećkowska, Anna Filipkowska; PM nr 4