Rekord dla Niepodległej

9 listopada o godz. 11:11, w ramach obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji “Rekord dla Niepodległej”.  4-zwrotkowy hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał z ust wszystkich dzieci i pracowników obecnych tego dnia w przedszkolu. Tym samym połączyliśmy się z innymi placówkami oświatowymi w całym kraju i udowodniliśmy, że jesteśmy jedną biało – czerwoną rodziną.

Dopełnieniem spotkania był występ dzieci z najstarszej grupy „Stokrotek”, sześciolatki pięknie zatańczyły „Taniec flag”, zaśpiewały piosenki „Jesteśmy Polską i Polakiem”, „Polska” oraz wspólnie z resztą  przedszkolaków zarecytowały wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”. W ustach młodego pokolenia zabrzmiały tak bardzo znane i wymowne słowa „A w co wierzysz? – w Polskę wierzę!”.

Anna Filipkowska; PM4