„Zdrowe śniadanie z mamą”

Im więcej zabawy, tym większy apetyt na warzywa i testowanie nowych smaków!

Przekonały się o tym dzieci z grupy „Słoneczka” kiedy to w piątek     26 października zaprosiły swe mamy do przedszkola na zdrowe śniadanie. Każdy przyniósł różne produkty, z których wyczarowano najpiękniejsze pod słońcem kanapeczki. Zanim zdążyłam cokolwiek powiedzieć, dzieci już smarowały chlebek, bułeczki a mama lub babcia spieszyła z pomocą. Na pieczywie układały według własnego pomysłu to, co dostępne było na stole. A było z czego wybierać. Choć za oknem szaro-buro, nasz kolorowy stół kojarzył się tego dnia tylko ze słońcem. Był pełen kolorów i uśmiechniętych buź.

Po skomponowaniu własnej kanapki dzieci zajadały je z wielkim apetytem i uśmiechem na ustach. Przygotowały też kanapki dla wszystkich pań w przedszkolu.

Ponadto „Słoneczka” wycisnęły własnoręcznie pyszny wieloowocowy sok.

Rodzice i dzieci bawili się w tym dniu fantastycznie.

Na koniec przedszkolaki zaprosiły wszystkich gości na wspólną zabawę ruchową, aby choć troszkę spalić kalorie po tak obfitym i pysznym śniadanku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim licznie przybyłym mamom, babciom i dziadkowi za wspólnie spędzony czas.

Joanna Burgraf; PM