„Dbam o zdrowie- zdrowo jem”

W piątek 19.10 w ramach tygodniowej tematyki zdrowego odżywiania dzieci z grupy „Słoneczka” postanowiły upiec owocowe babeczki i przygotować smaczną sałatkę.

Każdy przedszkolak z wielkim entuzjazmem wcielił się w rolę kucharza- piekarza- cukiernika.

Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane do zrobienia ciasta, aż w końcu zabrały się za robienie babeczek.

Przyniesione owoce starannie umyły i drobno pokroiły. Odmierzyły składniki, połączyły je i perfekcyjnie wymieszały. Babeczki już prawie gotowe … jeszcze tylko wyłożyć ciasto do foremek i udekorować ulubionym owocem.

Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Niestety wypieki były tak smaczne, że zniknęły w mgnieniu oka  😉

Starczyło też owoców na smaczną, zdrową bo pełną witamin sałatkę- „Owocową bombę”. Pyszności…

Przedszkolaki świetnie się bawiły.

Joanna Burgraf; PM