Dzień Marchewki w Biedronkach

Dzień 04.04.2022r. był w grupie BIEDRONKI dniem wyjątkowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce: jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Warto pić także sok z marchwi, bo to witaminowa „bomba”. Ten dzień wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku. Dzieci oglądały też film o Kajtusiu i marchewkowym ogródku, ćwiczyły razem z marchewkami. Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa! Z marchewkami w roli głównej! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

Joanna Burgraf; PM4