Spotkanie z Policjantem – bezpieczna droga do przedszkola

Bezpieczna droga do przedszkola  to cel spotkania policjantów z przedszkolakami. We wtorek 17.09. 2019r. do przedszkola z wizytą przybyła policjantka, pani Grażyna oraz policjant, pan Mariusz. Nasi goście spotkali  się  z przedszkolakami wszystkich grup wiekowych. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówili. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci dowiedziały się o postępowaniu w różnych trudnych sytuacjach, o prawidłowych i nieprawidłowych zachowaniach uczestników ruchu. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przejścia przez „zebrę” pod bacznym okiem policjantów oraz przymierzenie czapki pana policjanta.

Serdecznie  dziękujemy za poświęcony nam czas i  za cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

J. Burgraf, PM4