Stokrotki odwiedziły Strażaków

W dniu 12 czerwca, dzieci z grupy Stokrotki, wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, aby poznać tajniki pracy strażaków.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając aniołka z masy solnej i rysunki wykonane własnoręcznie oraz życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Ewelina Święćkowska; PM4