SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK

Dzieci wiedzą, jak należy dokarmiać ptaki. Poznały też niektóre ich gatunki. Wszystko to za sprawą leśnika, który odwiedził przedszkolaki.

W dniu 28 maja 2018r. do naszego przedszkola przybyła Pani Justyna Milewska, leśnik z Nadleśnictwa Rajgród. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących dzikiego ptactwa oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Pani leśnik z pasją opowiadała dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz zapoznała dzieci
z sylwetkami wybranych ptaków i odgłosami, jakie wydają. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję poznać również zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących las. Dzieci mogły także obejrzeć i dotknąć okazałe poroża. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały od naszego gościa upominek – odblaski.

Dzięki tym zajęciom, dzieci poznały pracę leśnika, poszerzyły wiadomości
o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie za to owocne spotkanie
i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Katarzyna Wołyniec, PM 4