Bajkowe Jasełka w grupie „Stokrotek”

18 grudnia w pięknie udekorowanej sali dzieci z grupy „Stokrotki” zebrali się:  dzieci oraz ich rodzice i zaproszeni goście – Burmistrz Miasta Grajewo – Pan Dariusz Latarowski, Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo Pani Halina Muryjas – Rząsa oraz główny specjalista ds. oświaty Pani Julita Wiluk, aby wspólnie przeżyć pamiątkę narodzenia Pana Jezusa.

Przygotowany przez nas spektakl zatytułowany „Bajkowe jasełka” miał szczególny i wyjątkowy charakter. Obok biblijnych postaci związanych z szopką betlejemską: Maryi, Józefa, Aniołów i Pasterzy w stajence pojawili się bohaterowie znanych bajek. Każda z bajkowych postaci przekazała nowonarodzonemu Jezusowi najszczersze życzenia i dary: Dziewczynka z zapałkami – zapałki do rozpalenia ogniska, Jaś i Małgosia – podziękowali za kochającą rodzinę, a w zamian ofiarowali pierniki, korale i kamyczki, Pinokio – złożył obietnicę prawdomówności i sprezentował Jezuskowi swoje ośle uszy i długi nos, Smerfy – przekazały życzenia od smerfowej rodziny, Czerwony Kapturek –podarował  smakołyki, Calineczka – bukiety kwiatów dla ozdoby żłóbka, Sierotka Marysia – puchową poduszeczkę dla wygody, Kopciuszek – ofiarował pracę własnych rąk oraz piękny pantofelek.

Było bardzo oryginalnie, ponieważ słowa niektórych popularnych kolęd, zostały zamienione na teksty o bajkach. Doskonałe dialogi, piosenki i wiersze wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Każdy odnalazł w tym pięknym przedstawieniu swoją własną drogę do tego, aby być lepszym człowiekiem.

Przedszkolaki wspaniałą grą aktorską, umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi wytworzyły na scenie niezwykle radosny nastrój.  Wywołały wśród widzów, wiele pozytywnych uczuć i emocji: wzruszyły, zachwyciły oraz rozbawiły.

Po przedstawieniu, głos zabrała dyrektor przedszkola Pani Regina Grabowska, a także zaproszeni goście – Burmistrz i Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo. W kilku zdaniach złożyli wszystkim obecnym piękne świąteczno-noworoczne życzenia.

Dziękujemy wszystkim gościom za liczny udział w naszym przedstawieniu.  Rodzicom zaś za zaangażowanie w przygotowanie Jasełek – pomoc w opanowaniu tekstu i przygotowanie oryginalnych strojów.

Anna Filipkowska; Marzenna Koniecko PM nr 4