Aby wakacje były bezpieczne…

thumb-img

Już niedługo wakacje, dlatego też 29 czerwca 2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu policjantki z KPP w Grajewie, które w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” organizują spotkania z dziećmi z naszego miasta. Celem tego przedsięwzięcia jest przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa a także zwrócenie uwagi na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać spędzając czas wolny w domu i poza miejscem zamieszkania.

Podczas prelekcji policjantka rozmawiała z przedszkolakami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, również rowerem, stosowaniem elementów odblaskowych i zapinaniem pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariuszka przypomniała numery telefonów alarmowych, które dzieci doskonale pamiętały oraz to, jak powinny się zachować, gdy zaczepi je osoba obca.

Dzieci uważnie słuchały informacji na temat postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, zachowania w miejscach publicznych, a także bezpiecznego poruszania się po drogach.

Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się prezentacja dotycząca pracy policjantów. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.

 

Anna Filipkowska PM4