Pasowanie na Przedszkolaka w Pszczółkach

W piątek 15 kwietnia 2016r. odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Podczas imprezy wszystkie Pszczółki swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w Naszym Przedszkolu.

Dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze oraz taniec wszystkim gościom. Rodzice z dumą i wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Odświętny strój i szarfy, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste przyrzeczenie. Maluchy obiecały zawsze się uśmiechać, słuchać swoich pań, zjadać całe śniadanie, bawić się w zgodzie z kolegami oraz pilnie się uczyć, by rodziców nigdy nie zasmucić. By tradycji stało się zadość, Pani Dyrektor  pasowała każde dziecko na przedszkolaka, kładąc mu na ramieniu specjalny ołówek. Na pamiątkę tej ważnej chwili Przedszkolaki otrzymały dyplomy, słodkości oraz kolorowe przybory do piaskownicy.

Ewelina Święćkowska PM4