POWITANIE WIOSNY

POWITANIE WIOSNY

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

witały ją także wszystkie przedszkolaki…

E. Budryk

Tradycją stało się już uroczyste powitanie wiosny w naszym przedszkolu. 21 marca to dzień, w którym nasze przedszkolaki piosenką, wierszem oraz tańcem witają nową porę roku.

Przygotowania do tej uroczystości odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek i wierszyków o tematyce wiosennej, wykonywanie wiosennych dekoracji oraz Marzanny. Zaraz po śniadaniu dzieci  wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła placu przedszkola. Na czele maszerowała Marzanna w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.  Głośnymi okrzykami dzieci przywoływały upragnioną i długo wyczekiwaną wiosnę.

Po ceremonii pożegnania zimy i powitania wiosny przedszkolaki przystąpiły do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Ewelina Święćkowska PM nr 4