„W krainie wróżek” – spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

„W krainie wróżek” - spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

Dnia 10 czerwca 2014 r. odbyło się, zorganizowane przez Miejską Biblioteką Publiczną w Grajewie,  spotkanie z baśniopisarką Wiolettą Piasecką z Elbląga. Jest to autorka ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii (Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej), czterech sztuk teatralnych i wielu słuchowisk radiowych. Większość z nich to wróżkowe opowieści zebrane w serii „Baśnie Wioletty Piaseckiej”.

Autorka ubrana w strój wróżki wprawiła w zachwyt wszystkich zebranych przedszkolaków, a jej bakowy wygląd dodatkowo podkreślał charakter spotkania i wprowadził wszystkich w zaczarowany świat jej baśni. Wróżka przygotowała dla swoich słuchaczy przepiękne bajki, cudowne zagadki i mnóstwo niespodzianek. Dzieci uczestniczące w spotkaniu miały również możliwość wzięcia udziału w egzaminie na „prawdziwego pisarza”. Polegał on na poprawnym wypowiedzeniu bardzo trudnych zdań, takich jak: „po suszy szosa sucha”, czy „zrelaksowany ratlerek na rozregulowanym rowerku”. I choć niektórym sprawiły one nie lada trudności, egzamin zdali wszyscy. Kolejnym punktem programu było kukiełkowe przedstawienie, w którym również aktywnie uczestniczyły maluchy. Pod koniec spotkania dzieci zadawały pytania, na które pisarka odpowiadała chętnie i niezwykle otwarcie. Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów. Dzieci miały również możliwość zakupienia książek. Dzięki niezwykłej atmosferze, jaka panowała na spotkaniu z autorką-wróżką, pozostanie ono na zawsze w naszej pamięci.
Uśmiech i podekscytowanie na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że takie spotkania są niezwykle potrzebne. Pozwalają zaszczepić w najmłodszych miłość do książek i uświadomić im, iż pisarzem zostać może każdy z nas. Wystarczy odrobina chęci i wyobraźni.

Anna Filipkowska PM nr 4